Philips MCB2305Philips MCB2305

Mikro wieża Philips MCB2305 to dostępny dla każdego zestaw łączący funkcje odtwarzacza CD, MP3, tunera FM i odbiornika radia cyfrowego DAB+. Sprzęt pozwala także na odtwarzanie muzyki z plików zapisanych na pendrive'ie. W skład zestawu wchodzą kolumny głośnikowe Bass Reflex, zapewniające potężne brzmienie basów.

Niewielka wieża Philips MCB2305 będzie pasować zarówno do dużego salonu, jak i do mniejszych pomieszczeń, na przykład kuchni czy sypialni. Nie zastąpi audiofilskiego zestawu audio dla wymagających użytkowników, ale zapewni dobre nagłośnienie w niemal każdym mieszkaniu.

Większa część jednostki głównej wykonana jest z metalu. Czarna blacha użyta została do wykonania głównej osłony, gdzie znajdują się otwory wentylacyjne, a także podstawy i tylnego panelu, gdzie ulokowane zostały: wyjście głośnikowe, antena FM oraz gniazdo zasilania.

Przedni panel został podzielony na dwie części, różniące się kolorem i funkcjami, co sprawia wrażenie, że jednostka główna składa się z dwóch oddzielnych modułów, jednak tak nie jest. To jednolita konstrukcja. W dolnej części przedniego panelu, wykonanej ze srebrnego plastiku, mieści się szuflada odtwarzacza CD. W górnej znajduje się wyświetlacz LED, którego czarne tło i pomarańczowe symbole efektownie współgrają z czarnym lakierem, pokrywającym tę część obudowy. Tam też ulokowane zostały elementy sterujące - duże pokrętło głośności oraz klawisze wyboru źródła dźwięku i sterowania odtwarzaczem. Do pełnej obsługi zestawu niezbędne będzie użycie dołączonego pilota podczerwieni.

Zestaw uzupełniają dwie kolumny głośnikowe. W drewnianych obudowach kryją się dwa trzycalowe przetworniki z systemem Bass Reflex. Całość zapewnia maksymalną moc wyjściową 15 W RMS, emitując niskie tony o większej głębi niż typowe systemy głośnikowe. Elementem zestawu Bass Reflex jest tuba basowa akustycznie zharmonizowana z głośnikiem. Dzięki niej bas jest głębszy, a zniekształcenia mniejsze. Kolumny głośnikowe z jednostką główną łączą przewody 1,2 m z końcówką zaciskową.

Odtwarzacz płyt zestawu Philips MCB2305 pozwala na odtwarzania standardowych krążków CD Audio, płyt CD-R/RW, w tym także dysków CD z plikami MP3. Napędzana szuflada odtwarzacza pozwala na łatwą i szybką wymianę płyt. W tym trybie możliwe jest ponadto zaprogramowanie 20 utworów w żądanej kolejności. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nagrania MP3 na płycie CD zostały niewłaściwie posortowane.

Cyfrowe radio DAB+ zestawu Philips MCB2305 działa w zakresach 174,928 MHz – 239,200 MHz. Wyszukanie stacji ułatwia funkcja automatycznego strojenia z zapisem 20 kanałów. Bardziej wymagający użytkownicy mogą również zaprogramować ustawienie kanałów ręcznie.

Analogowe radio FM pozwala na zapis 20 stacji, a do prawidłowego odbioru niezbędne będzie rozwinięcie i odpowiednie umiejscowienie przewodu antenowego. Nie ma jednak możliwości podłączenia własnej anteny. Wyszukanie stacji ułatwia funkcja cyfrowego strojenia.

Gniazdo w standardzie USB Direct pozwala na bezpośrednie odtwarzanie plików MP3 przez połączenie USB. Wystarczy tylko umieścić w porcie na przednim panelu pendrive'a z własną kolekcją MP3, wybrać tryb pracy urządzenia USB, a po krótkim skanowaniu urządzenie samo rozpocznie odtwarzanie.

Zestaw wyposażony jest także w wejście Audio In 3,5 mm, umieszczone obok kieszeni CD. Pozwala ono na podłączenie dowolnego zewnętrznego źródła dźwięku, np. odtwarzaczy multimedialnych czy smartfonów.

Dostępna pod klawiszem SOUND na pilocie funkcja cyfrowej korekcji dźwięku (DSCI) oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora. Do wyboru jest pięć pozycji: dźwięk zrównoważony (Balanced), wyrazisty (Clear), mocny (Powerful), ciepły (Warm) i czysty (Bright). Ustawienia te pozwalają na zoptymalizowanie zakresów częstotliwości dla różnych stylów muzycznych.

Każde ze źródeł dźwięku można ponadto wybrać dźwięk w pełni konfigurowalnego budzika.

Philips MCB2305

 • Mikro wieża CD
 • System głośników Bass Reflex
 • Moc wyjściowa 15 W
 • Pasmo przenoszenia 60 Hz – 16 000 Hz +/-3 dB
 • Zakresy DAB/DAB+ (pasmo III): 174,928 MHz – 239,200 MHz
 • Zakresy UKF 87,5 MHz – 108 MHz, RDS, antena
 • Odtwarzanie CD, CD-R, CD-RW, CD MP3
 • Odtwarzanie plików MP3 z USB (USB 1.1, USB 2.0), 32-320 Kbps, VBR
 • Wejście Audio In 3,5 mm do podłączenia zewnętrznego sprzętu
 • Budzik w opcją wyboru źródła dźwięku
 • Cyfrowa korekcja dźwięku (DSCI)
 • Zasilanie sieciowe 230 V
 • Wymiary: 180 x 121 x 247 mm (jednostka główna), 150 x 238 x 125 mm (głośnik)
 • Ciężar: 1,6 kg (jednostka główna), 2 x 0,975 kg (głośniki)

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM