Radioodtwarzacz Sony przypomina boombox z czasów, gdy płyty kompaktowe zaczęły wypierać kasety magnetofonowe. Pękaty, wyposażony w solidną rączkę, dwa głośniki o średnicy 80 mm i mocy 2,3 W oraz kieszeń na krążki CD nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród podobnych urządzeń stojących na półkach sklepów. Wystarczy jednak spojrzeć na panel sterowania okalający wyświetlacz LCD i staje się jasne, że jest to nowoczesny sprzęt, wyposażony w najnowsze technologie. Przyciski pod ekranem zapewniają nie tylko dostęp do funkcji odtwarzacza CD, ale także USB, łączności Bluetooth, odbiornika FM, DAB/DAB+ oraz wejścia Audio In.
Odtwarzacz płyt kompaktowych ma kilka ciekawych funkcji. Możemy nie tylko słuchać muzyki z krążków CD Audio, ale także odtwarzać nagrania z plików w formatach MP3 i WMA zapisanych na CD-R i CD-RW.
Co więcej, urządzenie pozwala na nagrywanie w czasie rzeczywistym muzyki z CD na pendrive'ie podłączonym przez umieszczony na przednim panelu port USB. Pliki kodowane są w formacie MP3 w trakcie odtwarzania płyty. Dzięki temu można zarchiwizować swoją kolekcję nagrań z płyt, by odtwarzać je później w samochodowym systemie car audio ze wsparciem MP3. Radioodtwarzacz Sony przystosowany jest także do czytania plików MP3 bezpośrednio z pendrive'a – zarówno tych nagranych z płyty CD, jak i skopiowanych z komputera.
Do przełączania się między tradycyjnym radiem FM oraz cyfrowym DAB/DAB+ (pasmo III) służy jeden przycisk. Obsługę odbiorników ułatwiają także dodatkowe klawisze odpowiadające za ręczne lub automatyczne strojenie, przycisk programowania stacji oraz dwa klawisze wyboru zaprogramowanych kanałów. Może ich być 30 - 20 dla FM i 10 dla DAB/DAB+. Podczas dostrajania stacji FM i DAB/DAB+ przydatny będzie także klawisz MODE, który w przypadku radia cyfrowego służy do ustawienia poziomu dynamiki sygnału (DRC). Rozwiązanie to sprawia, że zbyt cichy lub zbyt głośny dźwięk jest wyrównywany do jednego poziomu.
Bluetooth stał się już standardem w domowym sprzęcie audio, więc nie mogło go też zabraknąć w radiomagnetofonie Sony. Parowanie z urządzeniem bezprzewodowym wymaga jedynie przytrzymania klawisza Bluetooth na panelu sterowania, później już łączenie odbywa się automatycznie. W jeszcze prostszej sytuacji są posiadacze urządzeń z modułem komunikacji krótkiego zasięgu NFC. W tym przypadku wystarczy jedynie przytknąć smartfon lub tablet do obudowy radioodtwarzacza w miejscu oznaczonym symbolem N. Tę samą metodę stosuje się w późniejszych połączeniach, także z kilkoma urządzeniami mobilnymi naprzemiennie. Korzystając z Bluetooth, można strumieniowo przesyłać muzykę odtwarzaną przez smartfon lub tablet z odległości do 10 m.
Dwa stożkowe głośniki o mocy 2x 2,3 W wspomagane są przez system podbicia niskich tonów Mega Bass. Głośność regulowana jest w trzydziestostopniowej skali. Moc głośnika jest wystarczająca, by bez przesterowania nagłośnić średniej wielkości mieszkanie lub pomieszczenie biurowe.
Radioodtwarzacz Sony zasilany jest z sieci lub za pomocą sześciu baterii typu R14, które zapewniają średnio 9 godzin słuchania radia DAB/DAB+ lub 7,5 godziny odtwarzania płyt CD.
SONY ZS-RS70BTB
- Moc wyjściowa 2 x 2,3 W
- System wzmocnienia niskich tonów MegaBass
- Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 000 Hz
- Zakresy DAB/DAB+ (pasmoi III): 174,928 MHz – 239,200 MHz
- Zakresy UKF 87,5 MHz – 108 MHz (co 50 kHz), RDS
- Antena teleskopowa
- Obsługiwane formaty audio: MP3 (MPEG 1 Audio Layer-3) 32 kbps - 320 kbps, VBR WMA 48 kbps - 192 kbps, VBR
- Łączność Bluetooth 3.0 z profilami A2DP i AVRCP, kodek SBC, 2,4 GHz, zasięg do 10 m
- Złącze USB 2.0, 500 mA
- Wejście Audio-In jack 3,5 mm stereo
- Wyjście słuchawkowe mini jack stereo do słuchawek o impendancji 16 – 32 omy
- Zasilanie: przemienne sieciowe 230 V, stałe 9 V, 6 baterii R14
- Wymiary 380 mm × 158 mm × 235 mm
- Ciężar 3,3 kg (z bateriami)