Philips ORT7500Philips-ORT7500

Ten model to prawdziwa gratka dla miłośników dawnej radiofonii i stylistyki retro. Philips ORT7500 to nowoczesne radio FM i DAB+ wzorowane na historycznym radioodbiorniku Philetta 254, wyprodukowanym przez Philipsa w 1955 roku. Urządzenie zostało unowocześnione wizualnie, ale wciąż ma w sobie urok lat 50. XX w. W środku zaś to już najnowsza technologia, która usatysfakcjonuje wymagającego radiosłuchaczy, a zarazem użytkowników smartfonów.

Twórcy radioodbiornika Philips ORT7500 czerpali inspirację z oryginalnego radia z 1955 roku. Współczesna wersja urządzenia zapożycza ważne elementy z modelu Philetta 254, przede wszystkim charakterystyczny kształt pudełkowej, zaokrąglonej na krawędziach obudowy, a także duże, podwójne pokrętła umieszczone po obydwu stronach wyświetlacza, gdzie w pierwotnej wersji znajdowała się skala radiowa.

Philips ORT7500 to urządzenie, które bez wątpienia zaliczyć należy do klasy premium. Wykonane zostało z najlepszych materiałów z dbałością o detale. Główna część obudowy to drewniana, lakierowana na czerwono skrzynka. Dwa głośniki stereo umieszczone zostały na froncie, pod maskownicą osłoniętą czarnym materiałem, z czym kontrastują aluminiowe pokrętła i ramka w kolorze srebrnym. Dobry efekt podkreśla szeroki, czarno-biały wyświetlacz LCD z podświetleniem. Ciekawie prezentuje się także tył odbiornika, przykryty perforowaną blachą. Znajduje się tam także teleskopowa antena FM o długości 70 cm.

Dwa trzycalowe głośniki wspierane są przez system Bass Reflex, a całość daje moc wyjściową 20 W RMS. Rozwiązanie Bass Reflex emituje niskie tony o większej głębi niż kompaktowy system głośnikowy, za co odpowiada tuba basowa akustycznie zharmonizowana z głośnikiem niskotonowym. Taka konstrukcja pozwala uniknąć obcinania niskich dźwięków i minimalizuje zniekształcenia.

Philips ORT7500 zapewnia kilka trybów pracy, między którymi przełącza się, kręcąc niżej położonym lewym pokrętłem. Do wyboru jest tuner FM, cyfrowe radio DAB+, bezprzewodowe złącze Bluetooth oraz wejście Audio In. Użytkowników urządzeń mobilnych zainteresuje też port USB, który umożliwia ładowanie smartfonów czy tabletów. Wyżej położone lewe pokrętło odpowiada z kolei za regulację głośności.

Cyfrowe radio DAB działa w zakresach 174,9 - 239,2 MHz. Użytkownik może zapisać do 30 ulubionych stacji – do przełączania się między nimi służy dolne prawe pokrętło. Górne z kolei pozwala na ręczny wybór stacji. Dostęp do dodatkowych ustawień odbiornika – a więc skanowania kanałów, informacji o parametrach obieranego sygnału, ustawień systemowych oraz programowania ulubionych – zapewniają niepozorne przyciski, schowane pod aluminiową listwą nad wyświetlaczem.

Jeżeli jakość sygnału radia cyfrowego nie jest w pełni zadowalająca, użytkownik może skorzystać z kontroli dynamiki sygnału (DRC). Funkcja ta pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie poziomu kompensacji różnic dynamiki poszczególnych stacji radiowych. Inna funkcja - usuwanie nieprawidłowych stacji - umożliwia wyświetlanie listy aktywnych stacji i usuwanie z niej tych stacji, które nie działają na danym obszarze.

Po przełączeniu się na tuner FM możliwy jest zapis do 30 ulubionych stacji. Ich wyszukiwanie odbywa się automatyczne albo ręczne ze skokiem co 5 MHz.

Dzięki łączności Bluetooth każdy posiadacz smartfonu lub tabletu może strumieniowo nadawać muzykę ze swojego urządzenia mobilnego. Parowanie nie wymaga żadnych specjalnych działań, wystarczy wybrać „ORT7500” na liście dostępnych urządzeń. Produkt Philipsa może zapamiętać maksymalnie cztery sparowane urządzenia. Jeśli podłączony smartfon lub tablet obsługuje profil zdalnego sterowania sprzętem audio-wideo (AVRCP), można sterować odtwarzaniem bezpośrednio z ORT7500.

Łatwiejsze wykorzystanie sprzętu mobilnego w połączeniu z odbiornikiem ułatwia aplikacja Philips DigitalRadio, dostępna w sklepie App Store firmy Apple i sklepie Google Play.

Wejście liniowe Audio In pozwala na podłączenie dowolnego zewnętrznego źródła dźwięku za pomocą kabla z wtyczką jack 3,5 mm. Może to być na przykład odtwarzacz MP3, a także smartfon lub tablet.

Philips ORT7500

 • Głośniki stereo 10 W x 2 RMS
 • System Bass Reflex
 • Pasmo przenoszenia: 60 Hz–16 kHz, ±3 dB
 • Odstęp sygnału od szumu: > 65 dB
 • Zakresy FM: 87,50 - 108,00 MHz
 • Zakresy DAB+: pasmo III, 174,928 - 239,200 MHz
 • Liczba zaprogramowanych stacji radiowych: 30 (FM), 30 (DAB)
 • Automatyczne dostrajanie cyfrowe
 • Bluetooth wersja 2.0, A2DP, AVRCP
 • Zasięg Bluetooth do 10 m
 • Wejście Aux 0,5 V RMS, 20 kΩ
 • Antena FM (75 omów)
 • Ładowanie przez USB, 5 V, 1 A
 • Wyświetlacz LCD z podświetleniem
 • Funkcja automatycznej synchronizacji zegara

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM