Philips AE5220Odbiornik AE5220 firmy Philips to propozycja dla radiowych tradycjonalistów, którzy chcą być na bieżąco z nowymi technologiami. Urządzenie pozwala na odbiór analogowego sygnału FM, jak również na słuchanie cyfrowego radia DAB+.

Philips AE5220 wygląda dość niepozornie – jak odbiornik radiowy z lat 70. XX w. Obudowa urządzenia wykonana jest z drewna, a jej przód to połączenie srebrnego plastiku stylizowanego na szczotkowane aluminium i drobnej siatki maskownicy. Pod maskownicą kryją się dwa głośniki stereo o mocy 6 W RMS, wyżej umieszczone zostały przyciski sterujące oraz jedyny element o nieco nowocześniejszej stylistyce – podświetlony na niebiesko wyświetlacz LCD. Całość nawiązuje do estetyki retro, jednak sprzęt dobrze będzie się prezentował również w nowoczesnych wnętrzach.

Brzmienie głośników pogłębia umieszczona na tylnej ściance tuba stanowiąca uproszczoną wersję rozwiązania bass-reflex. Połączenie to pozwala na nagłośnienie jednego pomieszczenia w domu lub biurze, jednak na wyraźną reprodukcję niskich tonów nie należy liczyć. Na obudowie zabrakło ponadto wyjścia audio jack, co uniemożliwia podpięcie do Philipsa AE5220 słuchawek.

Odbiornik może być zasilany z sieci - niestety, wymaga dedykowanego zasilacza 5,5 V z niestandardową końcówką – lub za pomocą czterech baterii R14. Waga urządzenia bez baterii wynosi około 1,3 kg, a najdłuższy bok ma 27 cm, można je więc bez problemu zabrać w na weekendowe wypady za miasto, na przykład na działkę. Przenoszenie odbiornika ułatwia wygodna rączka, a prawidłowy odbiór sygnału FM i DAB zapewnia rozsuwana antena teleskopowa o długości 55 cm. Czas pracy na bateriach to maksymalnie 25 godzin.

Obsługa odbiornika Philips AE5220 nie powinna sprawić problemów nawet najmniej zaawansowanym technologicznie użytkownikom. Duże pokrętło po prawej stronie włącza urządzenie i działa jako regulacja głośności. Przycisk SOURCE służy do przełączania się między trybem FM a trybem DAB. Umieszczony obok klawisz PROGRAM pozwala na ręczne strojenie, zaś automatyczne wyszukiwanie i zapisywanie stacji radiowych umożliwia przycisk SCAN/SELECT. Niżej znajdują się trzy przyciski szybkiego dostępu do trzech ulubionych stacji, a większy ich wybór znajduje się pod klawiszami PRESET +/-. Urządzenie pozwala na zapisanie maksymalnie 20 stacji radiowych DAB. Analogicznie działa to w trybie FM, a wszystkie ustawienia dla radia analogowego są niezależne od cyfrowego – czyli można dodatkowo zapisać 20 stacji radiowych FM.

Podczas słuchania radia DAB+ wyświetlane są informacje takie jak: nazwa stacji, dynamiczne etykiety DLS, siła sygnału, typ programu (PTY), nazwa zespołu, kanał i częstotliwość, współczynnik błędów sygnału, szybkość transmisji i status audio, a także datę i czas. Do przełączania się między tymi danymi służy klawisz INFO/MENU. Natomiast w trybie FM na wyświetlaczu prezentowane są informacje RDS.

Philips AE5220

  • Zakresy FM: 87,5 - 108 MHz
  • Zakresy DAB+ (pasmo III): 174,92 – 239,20 MHz
  • Antena teleskopowa 55 cm
  • Moc 6 W RMS
  • Wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem
  • Programowanie stacji: 20 FM, 20 DAB+
  • Zasilanie AC 5,5 V, 1,5 A lub 4 baterie R14
  • Czas pracy na bateriach: do 25 godzin

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM