Off Radio Kraków nadaje– Byłem sceptykiem, ale teraz w nadawaniu cyfrowym dostrzegam ogromną szansę na rozwój radiofonii – mówił Marcin Pulit, prezes i redaktor naczelny Radia Kraków. Ta rozgłośnia jako jedna z pierwszych postanowiło przetestować nową technologię DAB+. Efekt? Od miesiąca nadaje program w cyfrze.

Słuchacze Radia Kraków mają powody do zadowolenia – oprócz dobrze znanego lokalnego programu, mogą teraz odbierać nowy kanał Off Radio Kraków. Na antenie usłyszymy przede wszystkim autorskie audycje z muzyką alternatywną – prezenterzy przygotowując programy sięgają po gatunki muzyczne, których nie ma na co dzień w eterze.

Już kilka tygodni po uruchomieniu programu w DAB+, Radio Kraków zebrało pierwsze recenzje.

– Słuchacze podeszli do nowego produktu entuzjastycznie. Szczególnie dobre oceny wystawili nam młodzi – ocenił red. naczelny rozgłośni. Na Facebook’u Off Radia Kraków przewijają się pozytywne komentarze: „niezły start”, „długo czekałem na takie radio”, „najlepiej!” – piszą internauci.

Debiut Off Radia Kraków zauważyli także autorzy popularnego bloga „Nagłówki nie do ogarnięcia”.

– Słuchaliśmy i to jest nie do ogarnięcia, że coś tak dobrego, tak na czasie, tak trafiającego do młodych, ambitnych i z dużych ośrodków powstaje w polskim radiu publicznym – stwierdzili.

Jak podkreśla red. naczelny radia, uruchomienie nowej stacji nie byłoby możliwe bez  przejścia do cyfrowego multipleksu.

– Tradycyjne fale UKF nie są w stanie sprostać dzisiejszym wyzwaniom i wymaganiom odbiorców. Dzięki temu, że nadajemy w technologii DAB+, mogliśmy poszerzyć naszą ofertę programową o nową radiostację – mówił Marcin Pulit.

Prezes krakowskiego radia uważa, że to właśnie urozmaicona oferta programowa stanowi największą zaletę cyfrowego nadawania.

– Usługi dodatkowe, dostępne w tej technologii, nie robią na mnie takiego wrażenia, jak możliwość poszerzania ramówki i tworzenia nowych programów. To największa wartość technologii DAB+. W ten sposób słuchacz dostaje to, czego nie ma w eterze.

dm/ tom/

 

 

 

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM